| Product Name | Single Column Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2001 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Test Speed Range | 50~300mm/Min |
| Effective Test Height | 800mm |
| Model NO. | UP-4001 |
|---|---|
| Steel Ball Diameter | Φ6.35mm |
| Diameter After Sample Fixation | Φ25mm |
| Force Range | 0~1000n |
| Force Accuracy | ±1% |
| Model NO. | UP-5004 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Specification | Refer To The Actual Size Specifications |
| Model NO. | UP-6000 |
|---|---|
| Maxcapacity | 20-2000N |
| Display | Digital |
| Control | Microcomputer Control |
| Power Source | AC110-220V |
| Name | Building Materials Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-5030 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Glass, Ceramatic, Floor Tiles And Etc. |
| Product Name | Impact Test Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-3012 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Traffic Lights, Outdoor Signage, Smart Meters And Etc. |
| Model NO. | UP-6125 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Product Name | Ink Rub Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-1000 |
| Applications | Ink Printing |
| Power | 220V±10%, 50/60Hz (can Be Appointed) |
| Language | Chinese And English |
| Model NO. | UP-6118 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Product Name | Footwear Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-4040 |
| Test Speed | 1-60 Times/minute |
| Bending Angle | 10 ° To 180 ° In Both Directions |
| Maxcapacity | 20-100000kN |