| Product Name | Brinell Hardness Tester |
|---|---|
| Model NO. | UBYHB-3000 |
| Measuring Range | 5-650HBW |
| Hardness Test Range | 5-650 Hbw |
| Test Force | 62.5kgf~3000kgf |
| Model NO. | UP-8022 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Adhesive,Tape,Plastic, Ceramic, Acrylic |
| Model NO. | UP-6010 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Number Of Measurement Groups | 5groups |
| Standard Pressure Roller | 2000g±50g |
| Weights | 1000g±10g |
| Model NO. | UP-8002 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Adhesive,Tape,Plastic, Ceramic, Acrylic |
| Model NO. | UP-4001 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Leather,Shoes |
| Diameter After Sample Fixation | Φ25mm |
| Model NO. | UP-5005 |
|---|---|
| Density Accuracy | 0.001g/cm3 |
| Density Range | 0.001-99.999 G/cm3 |
| Weighing Accuracy | 0.005g |
| Maximum Weighing | 300g |
| Model NO. | UP-4011 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Leather,Rubber |
| Product Name | Water Resistance Test Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-4019 |
| Testing Number | 4 Groups |
| Test Speed | 50r/min |
| Counter | LCD, 0 ~ 999,999 |
| Product Name | Abrasion Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-4018 |
| Applications | Leather,Shoes,Zipper Shoelace |
| Testing Block Size | 15 × 15mm (if Need) |
| Auxiliary Load | 500g,1000g |
| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Power Source | AC110-220V |