| Product Name | Tensile Tester Equipment |
|---|---|
| Effective Test Width (mm) | 450mm |
| Effective Tensile Space (mm) | 700mm |
| Max Capacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Name | Optical Brinell Hardness Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UBYHBS-3000AT |
| Calibrating Method | Standard Hardness Test Blocks |
| Measuring Range | 5-650HBW |
| Product Name | Hardness Tester |
| Model NO. | UP-4002 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Leather,Shoes |
| Model NO. | UP-4002 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Leather,Shoes |
| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2001 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Power Source | AC110-220V |
| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| HS Code | 9024800000 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Loading Method | Static Load |
| Product Name | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Load Way | Electronic Load |
| Loading Method | Static Load |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Model NO. | UP-6000 |
|---|---|
| Max Diameter Of Workpiece | 500 Or Above |
| Mass Scope Of Workpiece | <900kg |
| Type | Universal Testing Machine |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Model NO. | UP-4002 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Leather,Shoes |