| Name | Sample Cutter |
|---|---|
| Model NO. | UP-5012 |
| Impact Stroke | 110mm |
| Air Supply Pressure | 0.8MPa |
| Applications | Rubber, Insulation And Sheath Materials |
| Model NO. | UP-1011 |
|---|---|
| Counter | 4 Digits Pre-Set Counter. |
| Horizontal Reciprocating Stroke | 100 Mm ±5 Mm |
| Applications | Cookware,Coating,Painting And Etc. |
| Service Support | OEM ODM |
| Product Name | Temperature Humidity Environmental Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6111 |
| Temperature Range | -70~180ºC |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Temperature Fluctuation | ±0.5ºC |
| Product Name | Hot Air Oven |
|---|---|
| Model NO. | UP-6196 |
| HS Code | 8514199000 |
| Temperature Range | Rt+10~200-1000c |
| Custom Service | OEM, ODM |
| Model NO. | TEMI880 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | -90~200℃ |
| Temperature Accuracy | ± 0.2 ℃ |
| Model NO. | TEMI880 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | -90~200℃ |
| Temperature Accuracy | ± 0.2 ℃ |
| Model NO. | TEMI990 |
|---|---|
| Screen Specifications | 7-inch Color TFT Touchscreen, 800×480 Resolution |
| Warranty | 1 Year |
| Control Modes | Fixed Value Run / Program Run (Programmable) |
| Sensor Type | 3-channel PT100 Input (capable Of Measuring Temperature, Humidity, Blackboard Temperature), Optional Electronic Sensor |
| Model NO. | UP-8010 |
|---|---|
| Measuring Range | 1kpa~300kpa |
| Accuracy | 0.5% |
| Resolution | 0.01 |
| Sample Chuck Area | 100cm2 |
| Model NO. | TEMI560 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Temperature Range | -90~200℃, Error ± 0.2 ℃ |
| Model NO. | UP-5011 |
|---|---|
| Table Stroke | > 90mm |
| Feed Speed | 30mm / Min |
| Feed Stroke | 10mm |
| MOQ | 1 PCS |