| Model NO. | UP-6196 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM, ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Model NO. | UP-6021 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Paint,Film |
| Model NO. | UP-5005 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Accuracy | 0.001 G/Cm³ |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6196 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM, ODM |
| Product Name | Hot Air Circulation Drying Oven |
|---|---|
| Model NO. | UP-6196 |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM, ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Product Name | High Temperature Aging Oven |
|---|---|
| Model NO. | UP-6196 |
| Temperature Range | Rt+10~200-1000c |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Model NO. | PC-1300 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Heating Method | Thermal Oil And Electric |
| Model NO. | UP-5016 |
|---|---|
| Weight Readability | 0.001g |
| Measuring Scope Of Moisture | From 0.01% To 100% |
| Repeatability | ±0.2% |
| Heating Temperature Range | Room Temperature To 160 ºC |
| Model | UP-1006 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Fabric,Textiles,Cloth,Gloves And Etc |
| Model NO. | UP-1007 |
|---|---|
| Total Weight Of Brush And Brush Holder | 50±2g |
| Brush Stroke Distance | 300mm |
| Brush Movement Frequency | 37 ± 1cpm |
| Service Support | OEM ODM |