| Model NO. | UP-5016 |
|---|---|
| Parameters Of Sample Drying Result | 9 Types |
| Range Of Moisture Content Determination | 0%~100% |
| Maximum Weighing Capacity | 50g~110g |
| Readability Of Weighing | 0.001g,0.002g,0.005g |
| Model NO. | UP-5016 |
|---|---|
| Display Screen | 5-inch LCD Screen |
| Pan Size | 100mm Stainless Steel |
| Heating Source | High-efficiency Halogen Lamp |
| Maximum Weighing Capacity | 50g~110g |
| Product Name | Hot Air Oven |
|---|---|
| Model NO. | UP-6196 |
| Temperature Range | RT~500°C |
| Heating Up Time | RT~100°C About 10min |
| Uniformity | ±1% |
| Model NO. | UP-5016 |
|---|---|
| Display Screen | 5-inch LCD Screen |
| Pan Size | 100mm Stainless Steel |
| Heating Source | High-efficiency Halogen Lamp |
| Maximum Weighing Capacity | 50g~110g |
| Model NO. | PC-1400 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Effective Fabric Width | 1650 ~ 3200 Mm / Customized |
| Model NO. | UP-5016 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Specification | Refer To The Actual Size Specifications |