| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2000 |
| Measurement Unit Switching | Kgf, Gf, N, KN, Ibf |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy | ±1.0% |
| Model NO. | UP-5011 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Table Stroke | >160mm |
| Model NO. | UP-1009 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Shoe Sole,tire Industry And Industrial Products |
| Model NO. | UP-1006 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Fabric,Textiles,Cloth,Gloves And Etc |
| Product Name | Thermostatic Drying Oven |
|---|---|
| Model NO. | UP-6196 |
| Temperature Range | Rt+5℃~250℃ |
| Temp. Accuracy(℃) | 0.1℃ |
| Temp. Fluctuation(℃) | 0.5℃ |
| Service Support | OEM ODM |
|---|---|
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Leather Products |
| Specification | Refer To The Actual Size Specifications |
| Specimen Dimension | φ110mm φ6mm |
| Power | 6000W |
|---|---|
| Size | About W650×D580×H1400mm |
| Emperature Range | Room Temperature To 200°C |
| Frequency | 35KHZ |
| Outer Box Material | Mirror Stainless Steel |
| Model NO. | UP-4007 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Leather,Shoes |
| Model NO. | UP-5004 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Plastic,Rubber |
| Model NO. | UP-5011 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Worktable Stroke | > 90mm |
| Feed Speed | 30mm / Min |
| Feed | 0-2.5mm Optional |