| Model NO. | UP-8010 |
|---|---|
| Measuring Range | 1kpa~300kpa |
| Accuracy | 0.5% |
| Resolution | 0.01 |
| Sample Chuck Area | 100cm2 |
| Model NO. | TEMI560 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Temperature Range | -90~200℃, Error ± 0.2 ℃ |
| Model NO. | UP-5011 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Table Stroke | > 160mm |
| Feed Speed | 0-30mm/min Adjustable |
| Sample Types | Type 1, Type 2, Type 3 |
| Model NO. | UP-5011 |
|---|---|
| Table Stroke | > 90mm |
| Feed Speed | 30mm / Min |
| Feed Stroke | 10mm |
| MOQ | 1 PCS |
| Model NO. | UP-5016 |
|---|---|
| Parameters Of Sample Drying Result | 9 Types |
| Range Of Moisture Content Determination | 0%~100% |
| Maximum Weighing Capacity | 50g~110g |
| Readability Of Weighing | 0.001g,0.002g,0.005g |
| Model NO. | UP-5016 |
|---|---|
| Display Screen | 5-inch LCD Screen |
| Pan Size | 100mm Stainless Steel |
| Heating Source | High-efficiency Halogen Lamp |
| Maximum Weighing Capacity | 50g~110g |
| Model NO. | UP-5016 |
|---|---|
| Display Screen | 5-inch LCD Screen |
| Pan Size | 100mm Stainless Steel |
| Heating Source | High-efficiency Halogen Lamp |
| Maximum Weighing Capacity | 50g~110g |
| Model NO. | PC-1400 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Effective Fabric Width | 1650 ~ 3200 Mm / Customized |
| Model NO. | UP-5016 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Specification | Refer To The Actual Size Specifications |
| Product Name | Hot Air Oven |
|---|---|
| Model NO. | UP-6196 |
| Temperature Range | RT~500°C |
| Heating Up Time | RT~100°C About 10min |
| Uniformity | ±1% |