| Product Name | Salt Spray Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6197 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM, ODM |
| Product Name | Salt Spray Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6197 |
| Temperature Range | Rt+5°C~55°C |
| Brine Temperature | 35°C±1°C |
| Salt Spray Settlement | 1.0-2.0ml/80cm |
| Model NO. | UP-6200 |
|---|---|
| HS Code | 8514199000 |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Model | Temi880 |
|---|---|
| TFT Resolution | 480 × 272 |
| Control Method | Fixed Value/Program |
| Sensor Type | PT100 Sensor Input (optional Electronic Sensor) |
| Temperature Range | -90.0°C To 200.0°C (customizable To -90°C To 300°C) |
| Model NO. | HBS-62.5(A) |
|---|---|
| HS Code | 9024102000 |
| Measuring Range | Hbw |
| Max. Specimen Height | 200mm |
| Mobility | Desktop |
| Model NO. | HB-3000T |
|---|---|
| HS Code | 9024102000 |
| Measuring Range | Hbw |
| Application | Metal, Plastic, Ceramics And Glass, Stone |
| Standard | ISO, ASTM, GB/T, BSEN |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Temperature Range | -70~180ºC |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | High Temperature Ashing Furnace |
|---|---|
| Model NO. | UP-6196 |
| Temperature Range | Rt ~1200ºC |
| Accuracy | ±2ºC |
| Temperature Uniformity | ±1.5% |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6196 |
| HS Code | 8514199000 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Model NO. | UP-6118 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |