| Product Name | Pressure Tester And Stacking Tester |
|---|---|
| Product Name | Packaging Testing Equipment |
| Model NO. | UP-6035 |
| Additional Service | Support Customer Customization. |
| Delivery Terms | CIF, DDP, DDU, FedEx, DHL, FOB |
| Name | Rubber Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-5018 |
| Heat Sealing Temperature | Room Temperature ~300ºC |
| Heat Sealing Pressure | 0~0.7MPa |
| Service Support | OEM ODM |
| Product Name | Tensile Strength Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-2001 |
| Load Accuracy | ±1% |
| Displacement | 280mm |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Product Name | Footwear Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-4022 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Leather,Shoes,Zipper Shoelace |
| Product Name | Footwear Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-4025 |
| Impact Frequency | 60blows/min |
| Impact Angle | 90degree |
| Impact Energy | 0.68J 0.02J |
| Name | Textile Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-5037 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Product Name | Rubber Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-1001 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Rubber,Auto,Leather,Cloth,Fabric...etc |
| Product Name | Bending Test Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Capacity Choice | 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500kg Optional |
| Range Of Speed | 50-400mm/Min |
| Accuracy | ±0.5% |
| Product Name | Peel Strength Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-8022 |
| Angle | 90°, 180° Adjustable |
| Measurement Speed | 100-30000mm/Min Adjustable |
| Measurement Accuracy | ±0.5%. |
| Model NO. | UP-5004 |
|---|---|
| Applications | Plastic,Rubber |
| Specification | Refer To The Actual Size Specifications |
| Barrel Parameters | Inner Diameter: 9.55 ± 0.025 Mm |
| Piston Parameters | Piston Head: 9.475 ± 0.015 Mm |