| Product Name | Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Model NO. | UP-6000 |
|---|---|
| Max Diameter Of Workpiece | 500 Or Above |
| Mass Scope Of Workpiece | <900kg |
| Type | Universal Testing Machine |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Model NO. | UP-4002 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Leather,Shoes |
| Model NO. | UP-4002 |
|---|---|
| Test Position | 6 ,12,24Sets |
| Flexing Angle | 22.5° ± 0.5° |
| Sample Size | 70 ± 5 X 45 ± 5 Mm |
| Power Supply | AC 220V 50/60HZ |
| Model NO. | UP-4002 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Leather,Shoes |
| Model NO. | UP-4011 |
|---|---|
| Test Station | 12 Groups |
| Reciprocating Trip | 57 +0.5 Mm |
| Grips Max. Space | 75 +1 Mm |
| Test Speed | 300±10 Times/min |
| Model NO. | UP-5005 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Transport Package | Professional Export Packing |
| Weight Range | 0.001g~120g |
| Product Name | Impact Tester Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-3009 |
| Impact Area | 2m×1m (customized) |
| Impact Height | 300mm~1220mm |
| Service Support | OEM ODM |
| Product Name | IK Impact Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-3012 |
| Swing Rod Angle | 0-90° Adjustable |
| Length Of Pendulum | 1000mm |
| Impact Test Height | 200-1200mm |
| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2001 |
| Capacity | 5, 10, 25, 50, 100, 200kg |
| Test Speed | 0.1-500mm/Min (Adjustable ) |
| Max. Stroke | 900mm (Including Fixture) |