| Product Name | Ink Rub Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-1000 |
| Applications | Ink Printing |
| Power | 220V±10%, 50/60Hz (can Be Appointed) |
| Language | Chinese And English |
| Model NO. | UP-6118 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Product Name | Footwear Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-4040 |
| Test Speed | 1-60 Times/minute |
| Bending Angle | 10 ° To 180 ° In Both Directions |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Model NO. | UP-6200 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Model NO. | UP-1003 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Rubber ,Plastic |
| Product Name | Walk-in Temperatrue And Humidity Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | -60ºC To +150ºC |
| Humidity Range | 20% To 98% Rh |
| Internal Material | Stainless Steel 304 |
| Working Room Capacity | 8cubic Meter(Can Be Customization) |
| Model NO. | UP-6035 |
|---|---|
| Control | Computer Control |
| Weight | 200-600Kg |
| Power Source | AC110-220V |
| Oil Cylinder Position | Under |
| Model NO. | UP-6035 |
|---|---|
| Max Diameter Of Workpiece | 500 Or Above |
| Mass Scope Of Workpiece | <900kg |
| Type | Universal Testing Machine |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Model NO. | UP-6000 |
|---|---|
| Type | Painting Testing Machine |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy | 0.01kg |
| Platen Dimension | 100×100mm(or Customize By User Needs) |
| Model NO. | UP-5005 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Liquid Solid |