| Product Name | Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6124 |
| Steam Temperature Range | 100ºC~135ºC, (143ºC Is Optional) |
| Steam Humidity Range | 70~100%R.H. Steam Humidity Adjustable |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Product Name | Ozone Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | 0℃~+80 ℃ (Adjustable) |
| Accuracy | 0.1℃ |
| Temperature Uniformity | ±2℃ |
| Ozone Concentration Accuracy | 10 ~ 1000pphm ± 10% |
| Product Name | Battery High Altitude Low Pressure Test Chamber |
|---|---|
| Emperature Range | -70ºC~+180ºC |
| Temperature Fluctuation | ±1ºC |
| Humidity Range | 10%~98%Rh |
| Humidity Fluctuation | ±2.5%Rh |
| Product Name | IP Dustproof Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | RT+10-70ºC(specify When Ordering) |
| Relative Humidity | 45%-75% (cannot Be Displayed) |
| Wire Diameter | 50μm |
| Width Of A Gap Between Wires | 75μm |
| Product Name | Dustproof Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | Rt+5℃~35℃ |
| Dust Flow Rate | 1.2~11m/S |
| Nominal Line Diameter | 50um |
| Nominal Line Spacing | 75um |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Temperature Range | -70~180ºC |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Warranty | 1 Year |
| Temperature Range | -40~150°C |
|---|---|
| Humidity Range | 20%-95%Rh |
| Stability Humidity | ±2%Rh |
| Deviation | ≤±2°C/±3%Rh |
| Product Name | Walk-in Temperatrue And Humidity Chamber |
| Product Name | High Altitude Simulation Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6114 |
| Temperature Range | -160ºC~500ºC |
| Humidity Range | 20%RH ~98%RH |
| Temp.fluctuation | ±0.5ºC(Room Pressure) |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | 105ºC~+132ºC |
| Humidity Range | 75% ~100 % Rh |
| Humidity Fluctuation | ≤±3%Rh |
| Pressure Range | 1.2~2.89MPa |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6117 |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | Normal Temperature ~80ºC |