| Product Name | Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Xenon Aging Test Chamber |
|---|---|
| Custom Service | OEM,ODM |
| Specimen Capacity | 42PCS |
| Specimen Holder Size | 95*200mm |
| Irradiance Range | 35~150W/M2 |
| Product Name | Salt Spray Test Chamber |
|---|---|
| Spray Volume | 1.0~2.0ml /80cm2 /h(working At Least 16 Hours, And Take The Average Value) |
| Compressed Air Pressure | 1.0~6.0 Kgf |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Salt Spray Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6197 |
| Temperature Range | Rt+5°C~55°C |
| Brine Temperature | 35°C±1°C |
| Salt Spray Settlement | 1.0-2.0ml/80cm |
| Product Name | Walk In Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | -60c To +150c |
| Humidity Range | 20% To 98% Rh |
| Working Room Capacity | 8cubic Meter(Can Be Customiz |
| Internal Material | Stainless Steel 304 |
| Product Name | UV Aging Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | Rt+10ºC~70ºC |
| Temperature Uniformity | ±2ºC |
| Temperature Fluctuation | ±0.5ºC |
| Materials | SUS#304 Stainless Steel |
| Product Name | Accelerated Aging Test Chamber |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Water Spray Test Chamber |
|---|---|
| Overall Dimensions (mm) | 1250* 1700* 2050 D*W*H |
| Water Spray Temperature | Ambient ~ 88ºC (Adjustable) |
| Water Spray Angle | 0°,30°,60°,90° |
| Spray Nozzle | Four, 30 Seconds Each Position |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | -20~150ºC |
| Humidity Range | 20%~98% |