| Name | Rubber Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-5018 |
| Heat Sealing Temperature | Room Temperature ~300ºC |
| Heat Sealing Pressure | 0~0.7MPa |
| Service Support | OEM ODM |
| Name | Temperature And Humidity Controller |
|---|---|
| Model NO. | TEMI360 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Carton Compression Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-6035 |
| Measurement Range | (50~10000)N |
| Resolution | 0.1N |
| Accuracy | ±1% |
| Product Name | Adhesive Tape Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-8001 |
| Standard Pressure Roller | 2000g±50g |
| Test Plate | 70mm*50mm*1.5mm |
| Number Of Measurement Groups | 5,10 Groups |
| Model NO. | UP-5020 |
|---|---|
| Relative Humidity | ≤85%; |
| Ambient Temperature | 15ºC~25ºC; |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Product Name | Tensile Tester Equipment |
|---|---|
| Effective Test Width (mm) | 450mm |
| Effective Tensile Space (mm) | 700mm |
| Max Capacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Model NO. | UP-6035 |
|---|---|
| Additional Service | Support Customer Customization. |
| Delivery Terms | CIF, DDP, DDU, FedEx, DHL, FOB |
| Accuracy | ±1% |
| Measurement Range | (50~10000)N |
| Product Name | Electric Thermostatic Drying Oven |
|---|---|
| Temperature Range | Rt+5℃~250℃ |
| Temp. Fluctuation(℃) | 0.5℃ |
| Temp. Uniformity | 2% |
| Temp. Accuracy(℃) | 0.1℃ |