| Product Name | Hast Accelerated Aging Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6124 |
| Operating Temperature | 121ºC; 132ºC; (143ºC Special Option |
| Operating Humidity | 75%~100%Rh Saturated Steam Humidity |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Xenon Aging Test Chamber |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Control | Pid Self-Tuning Temperature Control Mode |
| Xenon Lamp Light | Xenon Long-Arc Lamp, 6kw±10%, 290-800nm, 10 |
| Product Name | Xenon Lamp Weathering Test Chamber |
|---|---|
| Humidity Range | 30~98%RH |
| Temperature Range | -70°C~100°C |
| Temperature Uniformity | ± 2°C |
| Humidity Uniformity | ± 3%RH |
| Product Name | Accelerated Aging Testing Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6200 |
| UV Lamp | 8 PCS |
| UVA | 340 Lamps |
| UVB | 313 Lamps |
| Product Name | Dust And Sand Proof Test Chamber |
|---|---|
| Internal Dimensions (mm) | 800*1000*1000 |
| Verall Dimensions (mm) | 1050*1420*1820 |
| Normal Wire Diameter | 50um |
| Normal Width Of A Gap Between Wires | 75um |
| Product Name | UV Accelerated Aging Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | Rt+10ºC~70ºC |
| Temperature Uniformity | ±2ºC |
| Temperature Fluctuation | ±0.5ºC |
| Humidity Range | ≥95%R.H. |
| Name | Ozone Aging Test Chamber |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Product Name | Highly Accelerated Stress Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6124 |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Third-Party Calibration Service | Support Customer Customization |
| Product Name | Salt Spray Test Chamber |
|---|---|
| Color Service | Support Customer Customization |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Third-Party Calibration Service | Support Customer Customization |
| Temperature Range | Rt+5°C~55°C |
| Product Name | Ozone Aging Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | 10℃~+75 ℃ (Adjustable) |
| Temperature Fluctuation | ≤±0.5℃ |
| Temperature Uniformity | ±2℃ |
| Accuracy | 0.1℃ |