| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Temperature Range | -70~180ºC |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Building Materials Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-5030 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Glass, Ceramatic, Floor Tiles And Etc. |
| Model NO. | UP-6035 |
|---|---|
| Additional Service | Support Customer Customization. |
| Delivery Terms | CIF, DDP, DDU, FedEx, DHL, FOB |
| Accuracy | ±1% |
| Measurement Range | (50~10000)N |
| Model NO. | UP-2003 |
|---|---|
| Max Diameter Of Workpiece | 500 Or Above |
| Mass Scope Of Workpiece | <900kg |
| Type | Universal Testing Machine |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Product Name | UV Aging Climatic Test Chamber |
|---|---|
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | Rt+10ºC~70ºC |
| Himidity Range | ≥75%Rh |
| Temperature Fluctuation | ±0.5℃ |
| Product Name | Constant Temperature Humidity Test Chamber |
|---|---|
| Specification | Refer To The Actual Size Specifications |
| Temperature Range | -70~180ºC |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Temperature Fluctuation | ±0.5℃ |
| Product Name | Charpy Izod Impact Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-3015 |
| Pendulum Energy | 1J, 2J, 4J, 5J |
| Pendulum Angle | 150° |
| Blade Angle | 30° |
| Product Name | Tensile Tester Equipment |
|---|---|
| Effective Test Width (mm) | 450mm |
| Effective Tensile Space (mm) | 700mm |
| Max Capacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Product Name | Tensile Strength Tester Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Power Source | AC110-220V |
| Load Resolution | 1/500, 000 |
| Product Name | Digital Tensile Strength Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-2000 |
| Test Range | 320mm Max |
| Test Speed | 50~500mm/Min(Control By Keyboard Inputting |
| Maxcapacity | 20-100000kN |