| Model NO. | UP-1000 |
|---|---|
| Applications | Ink Printing |
| Friction Load | 908g ( 2LB), 1810g (4 LB) |
| Friction Stroke | 60mm |
| Friction Area | 50×100 Mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Custom Service | OEM, ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Third-Party Calibration Service | Support Customer Customization |
| Product Name | Brinell Hardness Tester |
|---|---|
| Model NO. | UBYHB-3000 |
| Measuring Range | 5-650HBW |
| Hardness Test Range | 5-650 Hbw |
| Test Force | 62.5kgf~3000kgf |
| Product Name | Peel Strength Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-8022 |
| Angle | 90°, 180° Adjustable |
| Measurement Speed | 100-30000mm/Min Adjustable |
| Measurement Accuracy | ±0.5%. |
| Product Name | Carton Compression Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-6035 |
| Measurement Range | (50~10000)N |
| Resolution | 0.1N |
| Accuracy | ±1% |
| Model NO. | UP-5020 |
|---|---|
| Relative Humidity | ≤85%; |
| Ambient Temperature | 15ºC~25ºC; |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Product Name | Impact Tester Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-3009 |
| Impact Area | 2m×1m (customized) |
| Impact Height | 300mm~1220mm |
| Service Support | OEM ODM |
| Product Name | IK Impact Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-3012 |
| Swing Rod Angle | 0-90° Adjustable |
| Length Of Pendulum | 1000mm |
| Impact Test Height | 200-1200mm |
| Product Name | Tensile Strength Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Resolution | 1/150, 000 |
| Load Range | 0~10kN(0-1000kg Optional ) |
| Product Name | Impact Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-3000 |
| Test Precision | 1g |
| Size Of Clips | Outer Φ150mm, Inner Φ125mm |
| Test Mode | Mode A, Mode B, Optional |