| Name | Rubber Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-5018 |
| Heat Sealing Temperature | Room Temperature ~300ºC |
| Heat Sealing Pressure | 0~0.7MPa |
| Service Support | OEM ODM |
| Product Name | Rubber Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-1001 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Rubber,Auto,Leather,Cloth,Fabric...etc |
| Name | Abrasion Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-1010 |
| Load | 250g, 500g, 1000g |
| Testing Disk Speed | 0-70 Adjustable |
| Specimen | 120 × 6.5 × 3mm |
| Product Name | Constant Humidity Temperature Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Humidity Uniformity | ±3%Rh |
| Temperature Uniformity | ±2ºC |
| Product Name | Temperature And Humidity Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Walk In Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | -60c To +150c |
| Humidity Range | 20% To 98% Rh |
| Working Room Capacity | 8cubic Meter(Can Be Customiz |
| Internal Material | Stainless Steel 304 |
| Product Name | Accelerated Aging Test Chamber |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Accelerated Aging Testing Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6200 |
| UV Lamp | 8 PCS |
| UVA | 340 Lamps |
| UVB | 313 Lamps |
| Name | Ozone Aging Test Chamber |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Product Name | Constant Temperature Humidity Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Temperature Range | -70~180ºC |
| Power Source | AC:220V/380V 50/60Hz |