| Product Name | High Pressure Accelerated Aging Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6124 |
| Humidity Range | 75% ~100 % Rh |
| Humidity Fluctuation | ≤±3%Rh |
| Pressure Range | 1.2~2.89MPa |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6124 |
| Temperature Range | +105 ℃~+132℃ |
| Humidity Range | 75% ~100 % Rh |
| Humidity Fluctuation | ≤±3%Rh |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6124 |
| Steam Temperature Range | 100ºC~135ºC, (143ºC Is Optional) |
| Steam Humidity Range | 70~100%R.H. Steam Humidity Adjustable |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Product Name | Hast Test Chamber |
|---|---|
| Temp Range | 100ºC ~ +132ºC Saturated-steam Temperature |
| Humidity Range | 100%Rh |
| Resolution Accuracy | 0.1ºC |
| Time Scale | 0 To 999 Hours Adjustable |
| Name | Accelerated Aging Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6125 |
| Temperature Range | 100ºC~+135ºC |
| Humidity Range | 100%Rh |
| Control Accuracy | ≤± 0.5ºC |
| Product Name | High Altitude Low Pressure Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6114 |
| Pressure Range | 101kpa~1kpa |
| Temperature Range | -70~+100ºC(no Load);-55~+100ºC(with Load) |
| Temperature Fluctuation | ±0.5ºC |
| Product Name | Xenon Aging Test Chamber |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Control | Pid Self-Tuning Temperature Control Mode |
| Xenon Lamp Light | Xenon Long-Arc Lamp, 6kw±10%, 290-800nm, 10 |
| Product Name | Xenon Lamp Weathering Test Chamber |
|---|---|
| Humidity Range | 30~98%RH |
| Temperature Range | -70°C~100°C |
| Temperature Uniformity | ± 2°C |
| Humidity Uniformity | ± 3%RH |
| Product Name | Xenon Aging Test Chamber |
|---|---|
| Custom Service | OEM,ODM |
| Specimen Capacity | 42PCS |
| Specimen Holder Size | 95*200mm |
| Irradiance Range | 35~150W/M2 |
| Product Name | Salt Spray Test Chamber |
|---|---|
| Spray Volume | 1.0~2.0ml /80cm2 /h(working At Least 16 Hours, And Take The Average Value) |
| Compressed Air Pressure | 1.0~6.0 Kgf |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |