| Product Name | Hast Accelerated Aging Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6124 |
| Operating Temperature | 121ºC; 132ºC; (143ºC Special Option |
| Operating Humidity | 75%~100%Rh Saturated Steam Humidity |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Battery High Altitude Low Pressure Test Chamber |
|---|---|
| Emperature Range | -70ºC~+180ºC |
| Temperature Fluctuation | ±1ºC |
| Humidity Range | 10%~98%Rh |
| Humidity Fluctuation | ±2.5%Rh |
| Product Name | Salt Spray Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6197 |
| Temperature Range | Rt+5°C~55°C |
| Brine Temperature | 35°C±1°C |
| Salt Spray Settlement | 1.0-2.0ml/80cm |
| Product Name | Salt Fog Test Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-6197 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Water Spray Test Chamber |
|---|---|
| Overall Dimensions (mm) | 1250* 1700* 2050 D*W*H |
| Water Spray Temperature | Ambient ~ 88ºC (Adjustable) |
| Water Spray Angle | 0°,30°,60°,90° |
| Spray Nozzle | Four, 30 Seconds Each Position |
| Product Name | Water Spray Test Chamber |
|---|---|
| Model No. | UP-6300 |
| Environmental Conditional | 5ºC~+40 ºC ≤85% RH |
| Oscillating Tube Radius | 350mm Or 600mm |
| Spraying Hole Diameter | φ0.4mm |
| Product Name | Dust And Sand Proof Test Chamber |
|---|---|
| Internal Dimensions (mm) | 800*1000*1000 |
| Verall Dimensions (mm) | 1050*1420*1820 |
| Normal Wire Diameter | 50um |
| Normal Width Of A Gap Between Wires | 75um |
| Product Name | Dustproof Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | Rt+5℃~35℃ |
| Dust Flow Rate | 1.2~11m/S |
| Nominal Line Diameter | 50um |
| Nominal Line Spacing | 75um |
| Product Name | Fabric Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-8011 |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Accuracy | 0.5% |
| Name | Optical Brinell Hardness Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UBYHBS-3000AT |
| Calibrating Method | Standard Hardness Test Blocks |
| Measuring Range | 5-650HBW |
| Product Name | Hardness Tester |