| Product Name | Footwear Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-4040 |
| Test Speed | 1-60 Times/minute |
| Bending Angle | 10 ° To 180 ° In Both Directions |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Product Name | Pressure Tester And Stacking Tester |
|---|---|
| Product Name | Packaging Testing Equipment |
| Model NO. | UP-6035 |
| Additional Service | Support Customer Customization. |
| Delivery Terms | CIF, DDP, DDU, FedEx, DHL, FOB |
| Name | Abrasion Resistance Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-1000 |
| Friction Load | 908g ( 2lb), 1810g (4 Lb) |
| Friction Speed | 43 Times/Min ( 21,43,85, 106 Times/Min, Adjustable |
| Friction Stroke | 60mm |
| Product Name | Shear Force Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Display | Digital |
| Control | Computer Control |
| Product Name | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Resolution | 1/150000 |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Effective Testing Space | 400mm Max |
| Product Name | Adhesive Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Capacity Choice | 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500kg Optional |
| Resolution | 1/150, 000 |
| Accuracy | ±0.5% |
| Product Name | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Capacity Choice | 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500kg Optional |
| Effective Testing Space | 400mm Max |
| Resolution | 1/150000 |
| Product Name | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Max Capacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Oil Cylinder Position | Under |
| Resolution | 1/150000 |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Temperature Range | -70~180ºC |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Product Name | Thermal Shock Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6118 |
| Heating Time | RT~200ºC About 30min |
| Cooling Time | RT~-70ºC About 85min |
| Temperature Deviation | ±2.0ºC |