| Product Name | Tensile Strength Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-2001 |
| Load Accuracy | ±1% |
| Displacement | 280mm |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Product Name | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Load Range | 50~200kg |
| Valid Test Width | 400mm |
| Max Capacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Product Name | Shear Test Machine |
|---|---|
| Load Resolution | 1/50000 |
| Load Accuracy | ±0.25% |
| Stroke (Exclude The Grips) | 650mm, 800mm (Optional) |
| Effective Width | 400mm, 600mm (Optional) |
| Product Name | Tensile Strength Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Power Source | AC110-220V |
| Speed Accuracy | ±0.5% |
| Product Name | Temperature And Humidity Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Temperature Range | -70~180ºC |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Product Name | Laboratory Testing Equipment |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Low Type | -20℃/-40℃/70℃ |
| Temperature Range | -20℃ ~+150 ℃ |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Humidity Range | 20%~98%RH |
|---|---|
| Cooling Rate | 1~1.5ºC/min |
| Heating Rate | 3~5ºC/min |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Thermal Shock Test Chamber |
| Product Name | Temperature Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6118 |
| Temperature Range Of High-Temperature Ta | 80ºC~200ºC |
| Temperature Range Of Low-Temperature Tan | -10ºC~75ºC |
| Humidity Range | 85%Rh |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Battery Explosion Proof Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6196 |
| Test Temperature | 0-100 Centigrade |
| Temperature Wave | ±0.5 Centigrade |
| Temperature Rise | 3 ℃ / Min |