| Product Name | IK Impact Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-3012 |
| Swing Rod Angle | 0-90° Adjustable |
| Length Of Pendulum | 1000mm |
| Impact Test Height | 200-1200mm |
| Product Name | Tensile Strength Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Resolution | 1/150, 000 |
| Load Range | 0~10kN(0-1000kg Optional ) |
| Temperature Range | -40~150°C |
|---|---|
| Humidity Range | 20%-95%Rh |
| Stability Humidity | ±2%Rh |
| Deviation | ≤±2°C/±3%Rh |
| Product Name | Walk-in Temperatrue And Humidity Chamber |
| Product Name | Hot Temperature Chamber |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Third-Party Calibration Service | Support Customer Customization |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6117 |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | Normal Temperature ~80ºC |
| Name | Combustion Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-5030 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | 20~150ºC |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | High Altitude Simulation Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6114 |
| Temperature Range | -160ºC~500ºC |
| Humidity Range | 20%RH ~98%RH |
| Temp.fluctuation | ±0.5ºC(Room Pressure) |
| Product Name | Zipper Reciprocating Fatigue Pull Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-4008 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Leather,Shoes,Zipper |