| Product Name | Hast Accelerated Aging Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6124 |
| Operating Temperature | 121ºC; 132ºC; (143ºC Special Option |
| Operating Humidity | 75%~100%Rh Saturated Steam Humidity |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Salt Spray Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6197 |
| Temperature Range | Rt+5°C~55°C |
| Brine Temperature | 35°C±1°C |
| Salt Spray Settlement | 1.0-2.0ml/80cm |
| Product Name | Walk In Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | -60c To +150c |
| Humidity Range | 20% To 98% Rh |
| Working Room Capacity | 8cubic Meter(Can Be Customiz |
| Internal Material | Stainless Steel 304 |
| Product Name | Uv Aging Teste Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | RT+10ºC~70ºC |
| Himidity Range | 95% R.H |
| UV Lamp | 8 PCS |
| Materials | SUS#304 Stainless Steel |
| Product Name | Xenon Aging Test Chamber |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Control | Pid Self-Tuning Temperature Control Mode |
| Xenon Lamp Light | Xenon Long-Arc Lamp, 6kw±10%, 290-800nm, 10 |
| Product Name | Xenon Lamp Weathering Test Chamber |
|---|---|
| Humidity Range | 30~98%RH |
| Temperature Range | -70°C~100°C |
| Temperature Uniformity | ± 2°C |
| Humidity Uniformity | ± 3%RH |
| Product Name | Salt Spray Test Chamber |
|---|---|
| Spray Volume | 1.0~2.0ml /80cm2 /h(working At Least 16 Hours, And Take The Average Value) |
| Compressed Air Pressure | 1.0~6.0 Kgf |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Xenon Aging Test Chamber |
|---|---|
| Custom Service | OEM,ODM |
| Specimen Capacity | 42PCS |
| Specimen Holder Size | 95*200mm |
| Irradiance Range | 35~150W/M2 |
| Product Name | Accelerated Aging Test Chamber |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6124 |
| Steam Temperature Range | 100ºC~135ºC, (143ºC Is Optional) |
| Steam Humidity Range | 70~100%R.H. Steam Humidity Adjustable |
| Additional Service | Support Customer Customization |