| Product Name | Dustproof Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | Rt+5℃~35℃ |
| Dust Flow Rate | 1.2~11m/S |
| Nominal Line Diameter | 50um |
| Nominal Line Spacing | 75um |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Temperature Range | -70~180ºC |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Warranty | 1 Year |
| Temperature Range | -40~150°C |
|---|---|
| Humidity Range | 20%-95%Rh |
| Stability Humidity | ±2%Rh |
| Deviation | ≤±2°C/±3%Rh |
| Product Name | Walk-in Temperatrue And Humidity Chamber |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | -20~150ºC |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6117 |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | Normal Temperature ~80ºC |
| Product Name | Laboratory Testing Equipment |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Low Type | -20℃/-40℃/70℃ |
| Temperature Range | -20℃ ~+150 ℃ |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | High Altitude Simulation Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6114 |
| Temperature Range | -160ºC~500ºC |
| Humidity Range | 20%RH ~98%RH |
| Temp.fluctuation | ±0.5ºC(Room Pressure) |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Hast Test Chamber |
|---|---|
| Temp Range | 100ºC ~ +132ºC Saturated-steam Temperature |
| Humidity Range | 100%Rh |
| Resolution Accuracy | 0.1ºC |
| Time Scale | 0 To 999 Hours Adjustable |
| Product Name | Constant Temperature And Humidity Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | -70ºC~150ºC |
| Temperature Fluctuation | ±0.5ºC |
| Internal Chamber Material | SUS#304 Stainless Steel, Mirror Finished |
| External Chamber Material | Stainless Steel |