| Product Name | Ink Rub Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-1000 |
| Abrasion Load | 20±0.2N |
| Abrasion Speed | 43cpm |
| Applications | Ink Printing |
| Model NO. | UP-3009 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Glass, Safety Glass |
| Model NO. | UP-3014 |
|---|---|
| Pendulum Energy | 1J, 2.75J, 5.5J |
| Pendulum Angle | 150° |
| Blade Angle | 30° |
| Impact Speed | 3.5m/s |
| Product Name | Tensile Strength Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-2001 |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Display | Digital |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Product Name | Impact Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-3000 |
| Test Precision | 1g |
| Size Of Clips | Outer Φ150mm, Inner Φ125mm |
| Test Mode | Mode A, Mode B, Optional |
| Product Name | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Resolution | 1/150000 |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Effective Testing Space | 400mm Max |
| Product Name | Shear Test Machine |
|---|---|
| Load Resolution | 1/50000 |
| Load Accuracy | ±0.25% |
| Stroke (Exclude The Grips) | 650mm, 800mm (Optional) |
| Effective Width | 400mm, 600mm (Optional) |
| Product Name | Tensile Strength Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Power Source | AC110-220V |
| Speed Accuracy | ±0.5% |
| Product Name | Temperatrue And Humidity Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| HS Code | 8514199000 |
| Temperature Range | -70~180ºC |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Model NO. | UP-6195 |
|---|---|
| HS Code | 8514199000 |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | -70~150ºC |