| Product Name | Fabric Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-8011 |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Accuracy | 0.5% |
| Product Name | Adhesive Tape Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-8001 |
| Standard Pressure Roller | 2000g±50g |
| Test Plate | 70mm*50mm*1.5mm |
| Number Of Measurement Groups | 5,10 Groups |
| Model NO. | TEMI880 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Product Name | Zipper Reciprocating Fatigue Pull Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-4008 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Leather,Shoes,Zipper |
| Model NO. | UP-5004 |
|---|---|
| Loop Distance From Up And Down | 30mm |
| Control Precision | ± 0.1mm |
| Temperature Range | 80degree Centigrade~400degree Centigrade |
| Temperature Accuracy | ±0.2 Degree Centigrade |
| Model NO. | UP-1004 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Test Modes | Dry Abrasion Test / Wet Abrasion Test |
| Movement Distance Options | 5 Types Optional | Standard: 0.5", 1", 2", 3", 4" Or Specified |
| Product Name | Martinadale Abrasion Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-1006 |
| HS Code | 9024800000 |
| Load | 595g, 795g |
| Specimen | 44±1mmx4PCS |
| Model NO. | UP-1012 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Cookware,Coating,Painting And Etc. |
| Test Modes | Dry Abrasion Test / Wet Abrasion Test |
| Model NO. | UP-1004 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Cookware,Coating,Painting And Etc. |
| Test Speed | 2~75 Times/Min Adjustable |
| Model NO. | UP-1010 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Center Space Of Wheel | 63.5mm |
| Distance Between Wheel And Test Plate | 37~38mm |
| Distance Between Sample And Dust Collect | 3mm |