| Model NO. | UP-1006 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Fabric,Textiles,Cloth,Gloves And Etc |
| Model NO. | UP-1006 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Fabric,Textiles,Cloth,Gloves And Etc |
| Model NO. | UP-1010 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Rubber Leather Textile Plastic ...etc |
| Service Support | OEM ODM |
|---|---|
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Leather Products |
| Specification | Refer To The Actual Size Specifications |
| Specimen Dimension | φ110mm φ6mm |
| Model | UP-1006 |
|---|---|
| Digits | 4, 6, 8, 9heads |
| Abrader Speed | 50 ± 2 R/min |
| Max Stroke(Vertical) | 24 ± 0.5 Mm |
| Max Stroke(Horizontal) | 60.5 ± 0.5 Mm |
| Model NO. | UP-1006 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Fabric,Textiles,Cloth,Gloves And Etc |
| Model NO. | HBE-3000A |
|---|---|
| Measuring Range | 4 - 650 HBW |
| Max. Specimen Height | 230 Mm |
| Application | Metal, Plastic, Ceramics And Glass |
| Standard | ISO, ASTM, GB/T, BSEN |
| Model NO. | UP-1010 |
|---|---|
| Test Plate Speed | 60,70 Rpm Or Specified |
| Grinding Wheel | H18 |
| Test Piece | Outside Diameter 108mm, Inside Diameter 8mm |
| Language | Chinese And English |
| Specimen Dimension | φ110mm φ6mm |
|---|---|
| Grinding Wheel | φ2″(MAX .45mm)1/2″(W) |
| Center Space Of Wheel | 63.5mm |
| Distance Between Wheel And Test Plate | 37~38mm |
| Rotating Speed | 60rpm |
| Model NO. | UP-1014 |
|---|---|
| Test Speed | 0 To 5km/hr Adjustable |
| Bump Plate | 5mm/8 Pcs |
| Belt Perimeter | 380cm |
| Belt Width | 76cm |