| Model NO. | UP-1014 |
|---|---|
| Test Speed | 0 To 5km/hr Adjustable |
| Bump Plate | 5mm/8 Pcs |
| Belt Perimeter | 380cm |
| Belt Width | 76cm |
| Model NO. | UP-1006 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Test Pressure(Larger Loading Piece) | (595±5)g (9kpa) |
| Model NO. | UP-2003 |
|---|---|
| Max Diameter Of Workpiece | 500 Or Above |
| Mass Scope Of Workpiece | <900kg |
| Type | Universal Testing Machine |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Product Name | Tensile Strength Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Power Source | AC110-220V |
| Speed Accuracy | ±0.5% |
| Product Name | Xenon Lamp Weathering Test Chamber |
|---|---|
| Humidity Range | 30~98%RH |
| Temperature Range | -70°C~100°C |
| Temperature Uniformity | ± 2°C |
| Humidity Uniformity | ± 3%RH |
| Product Name | Fabric Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-8011 |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Accuracy | 0.5% |
| Model NO. | UP-5004 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Plastic,Rubber |
| Model NO. | UP-1003 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Rubber ,Plastic |
| Name | Rubber Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-5018 |
| Heat Sealing Temperature | Room Temperature ~300ºC |
| Heat Sealing Pressure | 0~0.7MPa |
| Service Support | OEM ODM |
| Product Name | Rubber Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-1001 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Rubber,Auto,Leather,Cloth,Fabric...etc |