| Production Name | Plastic Heat Seal Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-5018 |
| Heat Sealing Temperature | Rt~300ºC |
| Heat Sealing Pressure | 0~0.7MPa |
| Heat Sealing Time | 0.01~9999.99s |
| Name | Combustion Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-5030 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Product Name | Martinadale Abrasion Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-1006 |
| HS Code | 9024800000 |
| Load | 595g, 795g |
| Specimen | 44±1mmx4PCS |
| Product Name | Tensile Tester Equipment |
|---|---|
| Effective Test Width (mm) | 450mm |
| Effective Tensile Space (mm) | 700mm |
| Max Capacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Product Name | Impact Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-3000 |
| Test Precision | 1g |
| Size Of Clips | Outer Φ150mm, Inner Φ125mm |
| Test Mode | Mode A, Mode B, Optional |
| Product Name | Ink Rub Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-1000 |
| Abrasion Load | 20±0.2N |
| Abrasion Speed | 43cpm |
| Applications | Ink Printing |
| Model NO. | UP-1001 |
|---|---|
| Applications | Rubber |
| Roller Wheel Diameter | (150 ±0.2)mm |
| Abrasion Speed | 0.32m/Sec |
| Abrasion Stroke | 40m Equal To Roller Wheel Turns Number 84 |
| Model NO. | UP-4011 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Leather,Rubber |
| Model NO. | UP-6000 |
|---|---|
| Capacity | 2000N |
| Accuracy | 0.01kg |
| Platen Dimension | 100×100mm(or Customize By User Needs) |
| Test Stroke | 90mm (or Customize By User Needs) |
| Model NO. | UP-6035 |
|---|---|
| Measurement Range | (50~10000)N |
| Measurement Size | (600*800*800) Other Dimensions Can Be Customized |
| Resolution | 0.01N |
| Working Conditions | Temperature (20 ± 10 ° C), Humidity < 85% |