| Model NO. | UP-4002 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Leather,Shoes |
| Model NO. | UP-4002 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Leather,Shoes |
| Product Name | Fabric Bursting Strength Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-8011 |
| Test Range | 2.00MPa~10.00MPa |
| Minimum Scale Value | 0.001MPa~0.003MPa |
| Measuring Range | Full Scale 1% ~ 100% |
| Product Name | Pressure Tester And Stacking Tester |
|---|---|
| Product Name | Packaging Testing Equipment |
| Model NO. | UP-6035 |
| Additional Service | Support Customer Customization. |
| Delivery Terms | CIF, DDP, DDU, FedEx, DHL, FOB |
| Production Name | Taber Abrasion Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-1010 |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Leather, Cloth, Paint, Paper, Floor Tiles, Plywood, Glass, Natural Rubber And Etc. |
| Specification | Refer To The Actual Size Specifications |
| Product Name | Carton Compression Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-6035 |
| Measurement Range | (50~10000)N |
| Resolution | 0.1N |
| Accuracy | ±1% |
| Product Name | Martindale Abrasion And Pilling Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-1006 |
| Abradant Table | ≥ 125mm |
| Lissajous Figure | 60±1 Mm X 60±1 Mm |
| Rotational Speed | 47.5 ± 2.5 R/min |
| Product Name | Impact Tester Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-3009 |
| Impact Area | 2m×1m (customized) |
| Impact Height | 300mm~1220mm |
| Service Support | OEM ODM |
| Product Name | Digital Tensile Strength Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-2000 |
| Test Range | 320mm Max |
| Test Speed | 50~500mm/Min(Control By Keyboard Inputting |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Product Name | Brinell Hardness Tester |
|---|---|
| Model NO. | UBYHB-3000 |
| Measuring Range | 5-650HBW |
| Hardness Test Range | 5-650 Hbw |
| Test Force | 62.5kgf~3000kgf |