| Product Name | Charpy Izod Impact Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-3015 |
| Pendulum Energy | 1J, 2J, 4J, 5J |
| Pendulum Angle | 150° |
| Blade Angle | 30° |
| Product Name | Tensile Strength Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-2001 |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Display | Digital |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Product Name | Tensile Strength Tester Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Power Source | AC110-220V |
| Load Resolution | 1/500, 000 |
| Product Name | Heavy Duty Tensile Strength Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Capacity Choice | 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500kg Optional |
| Resolution | 1/250000 |
| Effective Testing Space | 400mm Max |
| Product Name | Peel Strength Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-8022 |
| Angle | 90°, 180° Adjustable |
| Measurement Speed | 100-30000mm/Min Adjustable |
| Measurement Accuracy | ±0.5%. |
| Production Name | Plastic Heat Seal Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-5018 |
| Heat Sealing Temperature | Rt~300ºC |
| Heat Sealing Pressure | 0~0.7MPa |
| Heat Sealing Time | 0.01~9999.99s |
| Name | Combustion Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-5030 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Product Name | Martinadale Abrasion Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-1006 |
| HS Code | 9024800000 |
| Load | 595g, 795g |
| Specimen | 44±1mmx4PCS |
| Product Name | Tensile Tester Equipment |
|---|---|
| Effective Test Width (mm) | 450mm |
| Effective Tensile Space (mm) | 700mm |
| Max Capacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Product Name | Impact Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-3000 |
| Test Precision | 1g |
| Size Of Clips | Outer Φ150mm, Inner Φ125mm |
| Test Mode | Mode A, Mode B, Optional |