| Product Name | Tensile Strength Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Effective testing space | 120 Mm |
| Speed Accuracy | ±0.5% |
| Displacement Resolution | 0.001mm |
| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2000 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Resolution | 1/250000 |
| Product Name | Tensile Strength Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Power Source | AC110-220V |
| Speed Accuracy | ±0.5% |
| Product Name | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Resolution | 1/150000 |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Effective Testing Space | 400mm Max |
| Model NO. | UP-2003 |
|---|---|
| Max Diameter Of Workpiece | 500 Or Above |
| Mass Scope Of Workpiece | <900kg |
| Type | Universal Testing Machine |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2002 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Display | Digital |
| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2002 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Display | Digital |
| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2002 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Display | Digital |
| Product Name | Ozone Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | 0℃~+80 ℃ (Adjustable) |
| Accuracy | 0.1℃ |
| Temperature Uniformity | ±2℃ |
| Ozone Concentration Accuracy | 10 ~ 1000pphm ± 10% |
| Model NO. | UP-6122 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Third-Party Calibration Service | Support Customer Customization |