| Model NO. | UP-4035 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Specification | Refer To The Actual Size Specifications |
| Testing Number | 4 Groups |
| Test Speed | 50r/min |
| Model NO. | UP-1019 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Model NO. | UP-3014 |
|---|---|
| Pendulum Energy | 1J, 2.75J, 5.5J |
| Pendulum Angle | 150° |
| Blade Angle | 30° |
| Impact Speed | 3.5m/s |
| Model NO. | UP-6035 |
|---|---|
| Measurement Range | (50~10000)N |
| Measurement Size | (600*800*800) Other Dimensions Can Be Customized |
| Resolution | 0.01N |
| Working Conditions | Temperature (20 ± 10 ° C), Humidity < 85% |
| Model NO. | UP-3007 |
|---|---|
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Impact Energy | 0 ~ 2.5 J |
| Resolution | 0.01 J~0.1 J |
| Produce Name | Martindale Abrasion Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-1006 |
| Service Support | OEM ODM |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Fabric,Textiles,Cloth,Gloves And Etc |
| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| HS Code | 9024800000 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Loading Method | Static Load |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6117 |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | Normal Temperature ~80ºC |
| Product Name | Xenon Aging Test Chamber |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Control | Pid Self-Tuning Temperature Control Mode |
| Xenon Lamp Light | Xenon Long-Arc Lamp, 6kw±10%, 290-800nm, 10 |
| Product Name | Xenon Lamp Weathering Test Chamber |
|---|---|
| Humidity Range | 30~98%RH |
| Temperature Range | -70°C~100°C |
| Temperature Uniformity | ± 2°C |
| Humidity Uniformity | ± 3%RH |