| Product Name | UV Accelerated Aging Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | Rt+10ºC~70ºC |
| Himidity Range | ≥75%Rh |
| Irradiance Range | 0.45~0.95W/M2 |
| UV Wavelength | 290nm~400nm UV-A340 |
| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2002 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Display | Digital |
| Model NO. | UP-3007 |
|---|---|
| Sample Diameter Range | φ20~165mm |
| Sample Bottle Height | 20~190mm |
| Impact Energy | 0 ~ 2.5 J |
| Resolution | 0.01 J~0.1 J |
| Model NO. | UP-5004 |
|---|---|
| Loop Distance From Up And Down | 30mm |
| Control Precision | ± 0.1mm |
| Temperature Range | 80degree Centigrade~400degree Centigrade |
| Temperature Accuracy | ±0.2 Degree Centigrade |
| Model NO. | UP-5005 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Liquid Solid |
| Model NO. | UP-5005 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Plastic,Rubber |
| Specification | Refer To The Actual Size Specifications |
| Model NO. | UP-5016 |
|---|---|
| Parameters Of Sample Drying Result | 9 Types |
| Range Of Moisture Content Determination | 0%~100% |
| Maximum Weighing Capacity | 50g~110g |
| Readability Of Weighing | 0.001g,0.002g,0.005g |
| Model NO. | UP-5016 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | PC, PE, PP, Pet, PPS, PVC, PA, Etc. |
| Model NO. | UP-1010 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Center Space Of Wheel | 63.5mm |
| Distance Between Wheel And Test Plate | 37~38mm |
| Distance Between Sample And Dust Collect | 3mm |
| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2001 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Power Source | AC110-220V |