| Model NO. | UP-1000 |
|---|---|
| Applications | Ink Printing |
| Friction Load | 908g ( 2LB), 1810g (4 LB) |
| Friction Stroke | 60mm |
| Friction Area | 50×100 Mm |
| Product Name | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Load Range | 50~200kg |
| Valid Test Width | 400mm |
| Max Capacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Model NO. | UP-6195 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | -20~+150ºC |
| Temperature Fluctuation | ±0.5ºC |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | 105ºC~+132ºC |
| Humidity Range | 75% ~100 % Rh |
| Humidity Fluctuation | ≤±3%Rh |
| Pressure Range | 1.2~2.89MPa |
| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2002 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Display | Digital |