| Product Name | Temperature And Humidity Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Temperature Range | -70~180ºC |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Type | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2002 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Display | Digital |
| Product Name | Fabric Bursting Strength Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-8011 |
| Test Range | 2.00MPa~10.00MPa |
| Minimum Scale Value | 0.001MPa~0.003MPa |
| Measuring Range | Full Scale 1% ~ 100% |
| Model NO. | UP-1006 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Fabric,Textiles,Cloth,Gloves And Etc |
| Model NO. | UP-1006 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Fabric,Textiles,Cloth,Gloves And Etc |
| Product Name | Xenon Aging Test Chamber |
|---|---|
| Custom Service | OEM,ODM |
| Specimen Capacity | 42PCS |
| Specimen Holder Size | 95*200mm |
| Irradiance Range | 35~150W/M2 |
| Product Name | Tensile Strength Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-2001 |
| Load Accuracy | ±1% |
| Displacement | 280mm |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Model NO. | UP-1010 |
|---|---|
| Test Plate Speed | 60,70 Rpm Or Specified |
| Grinding Wheel | H18 |
| Test Piece | Outside Diameter 108mm, Inside Diameter 8mm |
| Language | Chinese And English |
| Model NO. | UP-4002 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Leather,Shoes |
| Production Name | Taber Abrasion Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-1010 |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Leather, Cloth, Paint, Paper, Floor Tiles, Plywood, Glass, Natural Rubber And Etc. |
| Specification | Refer To The Actual Size Specifications |