| Model NO. | UP-1004 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Cookware,Coating,Painting And Etc. |
| Test Speed | 2~75 Times/Min Adjustable |
| Model NO. | UP-1006 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Fabric,Textiles,Cloth,Gloves And Etc |
| Model NO. | UP-1019 |
|---|---|
| Friction Distance | 104mm |
| Friction Head Diameter | 16mm |
| Friction Speed | 60±1 Times/minute. |
| Applications | Lubricating ,Oil And Etc. |
| Model NO. | UP-1004 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Cookware,Coating,Painting And Etc. |
| Test Speed | 2~75 Times/Min Adjustable |
| Model NO. | UP-1004 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Test Modes | Dry Abrasion Test / Wet Abrasion Test |
| Movement Distance Options | 5 Types Optional | Standard: 0.5", 1", 2", 3", 4" Or Specified |
| Model NO. | UP-1012 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Cookware,Coating,Painting And Etc. |
| Test Modes | Dry Abrasion Test / Wet Abrasion Test |
| Model NO. | UP-1006 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Test Pressure(Larger Loading Piece) | (595±5)g (9kpa) |
| Model NO. | UP-1006 |
|---|---|
| Control Mode | LCD Counter Display |
| Abradant Table | ≥ 125mm |
| Rotational Speed | 47.5 ± 2.5 R/min |
| Lissajous Figure | 60±1 Mm X 60±1 Mm |
| Model NO. | UP-1006 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Applications | Fabric,Textiles,Cloth,Gloves And Etc |
| Product Name | Martindale Abrasion And Pilling Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-1006 |
| Abradant Table | ≥ 125mm |
| Lissajous Figure | 60±1 Mm X 60±1 Mm |
| Rotational Speed | 47.5 ± 2.5 R/min |