| Model NO. | TEMI2502 |
|---|---|
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | -90.0°C To 200.0°C (optional Up To 300.0°C) |
| Temperature Accuracy | ± 0.2 ℃ |
| Humidity Range | 1%~100% |
| Product Name | Temperature Humidity Environmental Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6111 |
| Temperature Range | -70~180ºC |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Temperature Fluctuation | ±0.5ºC |
| Model NO. | TEMI880 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | -90~200℃ |
| Temperature Accuracy | ± 0.2 ℃ |
| Model NO. | TEMI580 |
|---|---|
| Screen Specifications | 5-inch Color TFT Touchscreen, 480×272 Resolution |
| Warranty | 1 Year |
| Control Modes | Fixed Value Run / Program Run (Programmable) |
| Sensor Type | 2 Thermal Resistance PT100 (optional Electronic Sensor Input) |
| Model NO. | TEMI990 |
|---|---|
| Screen Specifications | 7-inch Color TFT Touchscreen, 800×480 Resolution |
| Warranty | 1 Year |
| Control Modes | Fixed Value Run / Program Run (Programmable) |
| Sensor Type | 3-channel PT100 Input (capable Of Measuring Temperature, Humidity, Blackboard Temperature), Optional Electronic Sensor |
| Model NO. | TEMI990 |
|---|---|
| Screen Specifications | 7-inch Color TFT Touchscreen, 800×480 Resolution |
| Warranty | 1 Year |
| Control Modes | Fixed Value Run / Program Run (Programmable) |
| Sensor Type | 3-channel PT100 Input (capable Of Measuring Temperature, Humidity, Blackboard Temperature), Optional Electronic Sensor |
| Name | Temperature And Humidity Controller |
|---|---|
| Model NO. | TEMI360 |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | -90~200℃ |
| Model NO. | TEMI2502 |
|---|---|
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | -90.0°C To 200.0°C (optional Up To 300.0°C) |
| Temperature Accuracy | ± 0.2 ℃ |
| Humidity Range | 1%~100% |
| Model NO. | TEMI2502 |
|---|---|
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | -90.0°C To 200.0°C (optional Up To 300.0°C) |
| Temperature Accuracy | ± 0.2 ℃ |
| Humidity Range | 1%~100% |
| Model NO. | UP-1011 |
|---|---|
| Counter | 4 Digits Pre-Set Counter. |
| Horizontal Reciprocating Stroke | 100 Mm ±5 Mm |
| Applications | Cookware,Coating,Painting And Etc. |
| Service Support | OEM ODM |