| Model NO. | UP-3007 |
|---|---|
| Sample Diameter Range | φ20~165mm |
| Sample Bottle Height | 20~190mm |
| Impact Energy | 0 ~ 2.5 J |
| Resolution | 0.01 J~0.1 J |
| Model NO. | UP-3007 |
|---|---|
| Sample Diameter Range | φ20~165mm |
| Sample Bottle Height | 20~190mm |
| Impact Energy | 0 ~ 2.5 J |
| Resolution | 0.01 J~0.1 J |
| Model NO. | UP-3007 |
|---|---|
| Impact Energy | 0 ~ 2.5 J |
| Resolution | 0.01 J~0.1 J |
| Sample Bottle Height | 20~190mm |
| Sample Diameter Range | φ20~165mm |
| Model NO. | UP-3007 |
|---|---|
| Language | Chinese And English |
| MOQ | 1 PCS |
| Impact Energy | 0 ~ 2.5 J |
| Resolution | 0.01 J~0.1 J |
| Model NO. | UP-3009 |
|---|---|
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Glass, Safety Glass PV Module |
| Transport Package | Professional Export Packing |
| Model NO. | UP-3009 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Glass, Safety Glass |
| Model NO. | UP-3014 |
|---|---|
| Pendulum Energy | 1J, 2.75J, 5.5J |
| Pendulum Angle | 150° |
| Blade Angle | 30° |
| Impact Speed | 3.5m/s |
| Product Name | Impact Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-3000 |
| Test Precision | 1g |
| Size Of Clips | Outer Φ150mm, Inner Φ125mm |
| Test Mode | Mode A, Mode B, Optional |
| Product Name | Impact Test Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-3012 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Traffic Lights, Outdoor Signage, Smart Meters And Etc. |
| Product Name | IK Impact Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-3012 |
| Swing Rod Angle | 0-90° Adjustable |
| Length Of Pendulum | 1000mm |
| Impact Test Height | 200-1200mm |