Wraz z testem ścierania Martindale poddawany jest okrągłemu próbkowi (o średnicy 38 mm, o skutecznej średnicy 28.8 mm) do określonego obciążenia i pociera się o materiał ścierający (standardowa tkanina) w ruchu translacyjnym wyznaczającym kształt Lissajousa.
Podtrzymacz próbki, zawierający próbkę lub środek ścierający w zależności od zastosowanej metody, jest dodatkowo swobodnie obracający się wokół własnej osi prostopadłej do płaszczyzny poziomej.
Ocena odporności na ścieranie określa się od okresu inspekcji do rozpadu, utraty masy próbki i oceny zmiany wyglądu.
GB/T21196-2007, GB/T21196-2007, GB/T4802.2-2008, GB/T13775, FZ/T20020, ASTM D4970, ISO12945-2, ASTM D4966, ASTM D3886, ISO12947, JISL1096, IWS, TM196
Używane do testowania odporności na zużycie, ścieranie i zmiany wyglądu (stopień/klasa pilling) materiałów włókienniczych i membranowych.
| Parametry | Specyfikacja |
|---|---|
| Liczba miejsc pracy | 4 |
| Wyświetlacz | Liczba ustawień: 0-99999 razy Liczba skumulowana: 0-99999 razy |
| Ciśnieniowa waga (abracja) | Podtrzymacz próbki: 200 ± 1 g Ładunek dla odzieży i tekstyl domowych: 395±2g Ładunek do odzieży roboczej i tapicerki: 594±2g |
| Ciśnienie (pilling) | Podtrzymacz próbki: 115±1g Część ładunkowa: 260±1g |
| Efektywna średnica szczelnika | Φ28,8 mm, Φ90 mm |
| Prędkość urządzenia do obrócenia | 50 ± 2 r/min |
| Ciśnienie | 2385±10 g |
| Zasilanie | AC380V 50Hz 180W |
| Wymiary przyrządu | 900 × 600 × 450 mm (L × W × H) |
| Waga przyrządu | 80 kg |
Oferujemy doradcze usługi sprzedaży w całym procesie biznesowym:
Ogólna ocena
Migawka oceny
Poniżej przedstawiono rozkład wszystkich ratingówWszystkie recenzje