| Model NO. | UP-6000 |
|---|---|
| Capacity | 2000N |
| Accuracy | 0.01kg |
| Platen Dimension | 100×100mm(or Customize By User Needs) |
| Test Stroke | 90mm (or Customize By User Needs) |
| Model NO. | UP-6000 |
|---|---|
| Max Diameter Of Workpiece | 500 Or Above |
| Mass Scope Of Workpiece | <900kg |
| Type | Universal Testing Machine |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Model NO. | UP-6000 |
|---|---|
| Additional Service | Support Customer Customization. |
| Delivery Terms | CIF, DDP, DDU, FedEx, DHL, FOB |
| Packaging Details | Professional export packaging |
| Delivery Time | 5~10 work days |
| Model NO. | UP-6000 |
|---|---|
| Maxcapacity | 20-2000N |
| Display | Digital |
| Control | Microcomputer Control |
| Power Source | AC110-220V |
| Model NO. | UP-6000 |
|---|---|
| Display | Digital |
| Control | Computer Control |
| Power Source | AC110-220V |
| Additional Service | Support Customer Customization. |
| Model NO. | UP-6000 |
|---|---|
| Display | Digital |
| Control | Computer Control |
| Power Source | AC110-220V |
| Delivery Terms | CIF, DDP, DDU, FedEx, DHL, Fob |
| Model NO. | UP-6000 |
|---|---|
| Type | Painting Testing Machine |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Accuracy | 0.01kg |
| Platen Dimension | 100×100mm(or Customize By User Needs) |
| Product Name | Pressure Tester And Stacking Tester |
|---|---|
| Product Name | Packaging Testing Equipment |
| Model NO. | UP-6035 |
| Additional Service | Support Customer Customization. |
| Delivery Terms | CIF, DDP, DDU, FedEx, DHL, FOB |
| Model NO. | UP-6035 |
|---|---|
| Additional Service | Support Customer Customization. |
| Delivery Terms | CIF, DDP, DDU, FedEx, DHL, FOB |
| Accuracy | ±1% |
| Measurement Range | (50~10000)N |
| Product Name | Carton Compression Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-6035 |
| Measurement Range | (50~10000)N |
| Resolution | 0.1N |
| Accuracy | ±1% |