| Product Name | Tensile Tester Equipment |
|---|---|
| Effective Test Width (mm) | 450mm |
| Effective Tensile Space (mm) | 700mm |
| Max Capacity | 20-100000kN |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Product Name | Tensile Strength Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-2001 |
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Display | Digital |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Product Name | Tensile Strength Tester Machine |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Power Source | AC110-220V |
| Load Resolution | 1/500, 000 |
| Product Name | Heavy Duty Tensile Strength Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-2003 |
| Capacity Choice | 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500kg Optional |
| Resolution | 1/250000 |
| Effective Testing Space | 400mm Max |
| Product Name | Ozone Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | 0℃~+80 ℃ (Adjustable) |
| Accuracy | 0.1℃ |
| Temperature Uniformity | ±2℃ |
| Ozone Concentration Accuracy | 10 ~ 1000pphm ± 10% |
| Product Name | Tensile Strength Testing Equipment |
|---|---|
| Model NO. | UP-2001 |
| Load Accuracy | ±1% |
| Displacement | 280mm |
| Maxcapacity | 20-100000kN |
| Product Name | Peel Strength Tester |
|---|---|
| Model NO. | UP-8022 |
| Angle | 90°, 180° Adjustable |
| Measurement Speed | 100-30000mm/Min Adjustable |
| Measurement Accuracy | ±0.5%. |
| Model NO. | UP-8022 |
|---|---|
| HS Code | 9024800000 |
| Service Support | OEM ODM |
| Language | Chinese And English |
| Applications | Adhesive,Tape,Plastic, Ceramic, Acrylic |
| Model NO. | UP-6122 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Model NO. | UP-6122 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Size Service | Support Customer Customization |
| Third-Party Calibration Service | Support Customer Customization |