| Product Name | Temperature And Humidity Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Xenon Lamp Weathering Test Chamber |
|---|---|
| Humidity Range | 30~98%RH |
| Temperature Range | -70°C~100°C |
| Temperature Uniformity | ± 2°C |
| Humidity Uniformity | ± 3%RH |
| Product Name | Constant Humidity Temperature Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Humidity Uniformity | ±3%Rh |
| Temperature Uniformity | ±2ºC |
| Product Name | Walk In Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | -60c To +150c |
| Humidity Range | 20% To 98% Rh |
| Working Room Capacity | 8cubic Meter(Can Be Customiz |
| Internal Material | Stainless Steel 304 |
| Product Name | Temperature Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6118 |
| Temperature Range Of High-Temperature Ta | 80ºC~200ºC |
| Temperature Range Of Low-Temperature Tan | -10ºC~75ºC |
| Humidity Range | 85%Rh |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Temperature Range | 20~150ºC |
| Color Service | Support Customer Customization |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | -40~150°C |
|---|---|
| Humidity Range | 20%-95%Rh |
| Stability Humidity | ±2%Rh |
| Deviation | ≤±2°C/±3%Rh |
| Product Name | Walk-in Temperatrue And Humidity Chamber |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6196 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM, ODM |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6195 |
| Warranty | 1 Year |
| Additional Service | Support Customer Customization |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Product Name | Constant Temperatrue And Humidity Chamber |
|---|---|
| Model NO. | UP-6117 |
| Warranty | 1 Year |
| Custom Service | OEM,ODM |
| Temperature Range | Normal Temperature ~80ºC |